Trump levélben üzent Iránnak: tárgyalni akar az atomprogramról
A közvetítő szerepe Oroszországé lehet.
A közvetítő szerepe Oroszországé lehet.
Az iráni nukleáris program téma volt Trump és Putyin telefonbeszélgetése és a Szaúd-Arábiában tartott amerikai-orosz tárgyalás során is.
Az iráni elnök szerint az ellenség lecsaphat a létesítményekre, de helyettük újak fognak épülni.
Donald Trumpnak is odaszúrt az iráni külügyminiszter.
Irán szombaton sikeresen felbocsátott egy új, a védelmi minisztérium által épített kutatási űreszközt.
50 százalékkal emelik az ellenőrzések számát abban az iráni nukleáris létesítményben, ahol nemrég 83,7 százalékra dúsított uránrészecskék nyomaira bukkantak.
A washingtoni vezetés sürgette az atomalku visszaállítását, amelyet annak idején Donald Trump rúgott fel.
Irán jottányit sem enged országának az atomprogrammal kapcsolatos jogaiból, és folytatja a nukleáris fejlesztési tevékenységeket - közölte szombaton Ebrahim Raiszi iráni elnök, miközben a 2015. évi bécsi atomalku újraélesztését célzó tárgyalások ismét megrekedtek.
Az iráni parlament feltételeket szabott a 2015-ös nemzetközi atomalkuhoz való visszatéréshez, ezeket elküldte levélben Ebrahim Raiszi államfőnek, és a dokumentumot vasárnap hozták nyilvánosságra az IRNA hírügynökség jelentése szerint.
Peking újra tiltakozott az Iránnal szembeni egyoldalú amerikai szankciók ellen, miközben megkezdte negyedszázadra szóló együttműködését Teheránnal - közölte a kínai külügyminisztérium szombaton.
A Teheránnal kötött atomalku feltámasztására nem sok esély maradt. Irán közelebb került az atombombához, Izrael katonai csapással fenyeget.
Egy új törvény értelmében Irán évente 120 kilogramm 20 százalékos dúsítású uránt állíthat elő, az alacsonyabb dúsítási szintű uránból pedig 500 kilogrammot.